DINOSAUŘI, TIPY NA HRAČKY

Dinosauři jsou neochvějnou stálicí mezi chlapci již několik desetiletí. Baví kluky různých věkových kategorií. Ať už jsou předškolního či školního věku, dinosauři jsou zkrátka fenomén a každý kluk je musí mít. Je úplně jedno jestli je "saurus" na tričku či je to realistický model. Hlavně, že tam je! A čím víc jich je, tím lépe. Pro ty z vás, kteří v této tématice tápete nebo potřebujete jen tip na dárek, jsme připravili tento přehled produktů s tématikou dinosaurů a to seřazené podle věku. 

Hračky a potřeby pro nejmenší od 1. roku

V tomto období již děti začínají objevovat svět. Začínají chodit, rozvíjí se jemná motorika a koordinace pohybu. Zajímají se o  pohyblivé věci, zkoumají co lze přesunout, posunout či vložit. S tím je také spojená snaha o samostatnost při stravování. První pokusy nekončí většinou dobře, ale aspoň to servírování může vypadat pěkně :). Vybrala jsem pro vás vkládačky, jezdíky, tahací hračky, dřevěné hračku i bambusový jídelní set. 

Hračky pro děti od 3. let

Sortiment hraček pro děti od 3. let je už značně široký a je z čeho vybírat. Děti už umí skládat základní puzzle a když je to chytne zvládají již skládačky okolo 30 dílků. Vhodné je také děti seznamovat s jednoduchými hrami a kreativními hračkami. 

Puzzle

Puzzle s tématikou dinosaurů nabízí několik výrobců, v různých variantách a materiálových provedeních. Vybrat si můžete podle materiálu, balení i počtu dílků. Puzzle se liší také velikostí dílků, na výběr jsou velké podlahové puzzle, ale také složité dřevěné s malými kousky. 

Společenské hry

S tématikou dinosaurů najdeme i hezky zpracované společenské hry. Můžete si vybrat karetní hru na principu přebíjené, pexesa či naučné hry, při kterých si děti procvičí svoje matematické schopnosti a něco nového se naučí. 

Kreativní hračky a výtvarné potřeby

Pro tvůrčí děti jsou tu kreativní a tvořivé hračky, kdy si mohou svého dinosaura vymalovat, vybarvit, vyškrábat či poskládat. Kreativní sady jsou vhodné pro děti od 4. let. 

Stavebnice a vláčkodráhy

Že dinosauři nemají s vláčky nic společného? Omyl, britská značka spojila dinosaury s vláčkodráhou a vytvořila svět plný dinosaurů. Dřevěné figurky dinosaurů doplňuje vláček. Vybrat si můžete z tématické sady či kombinovat mosty a tunely ve tvaru dinosaurů se sadami co máte již doma. 

Modely dinosaurů

Větší chlapci ocení realisticky vypadající figurky dinosaurů se kterými si mohou hrát jak jen jim fantazie dovolí. Figurky jsou vyrobeny z odolného certifikovaného plastu splňující normy EN71. Vybrat si můžete s několika velikostí a mnoha druhů dinosaurů. Některé modely mají otevírací tlamu.