JAK ZABAVIT DÍTĚ NA CESTĚ

Cestování s dětmi je pro některé lidi představa pekla. Neustále otázky, kdy už tam budeme, znechutí každého. S věkem se to sice zlepšuje, ale i školní děti mohou být, jak parťáci, tak naprostí ničitelé atmosféry. Když se totiž nudí, je jedno kolik mu je. Ano všichni asi ví, že si můžete zahrát slovní fotbal, ale to jde jen s většíma dětma. Také je vhodné si popisovat co vidíte z okna, ale to také nelze dělat celou cestu. Přinášíme tipy, jak zabavit děti na cestě, aby se nenudili a všichni jste si to společně užili. Protože výlet začíná již opuštěním domova. 

 child-3593655_640little-boy-731165_640

Jak zabavit děti v autě, vlaku nebo autobusu 

1. Určitě je fajn mít se sebou přibalenou tabulku. Je jedno, jestli bude stírací nebo magnetická. Hlavní že, je se na ní dítě vyřádí. Výhodou také je, že nemusíte mít celý blok papírů a tužek. Tabule se dobře drží a poskytne na nějaký čas zábavu. Můžete společně hádat co druhý kreslí, nechat si je jen tak čmárat anebo můžete kreslit i poslepu. Pokud máte magnetickou tabuli, tak tam můžete tvořit třeba všelijaké veselé obličeje nebo fantastická zvířata. 

28727-5_28727-mideer-magneticka-kreslici-tabulka2199-7_hk0028-mideer-magnets-funny-face-1-e1527840248154

2. Další skvělou zábavou je Albi tužka. Ta je dnes už zabydlená skoro v každé rodině a pokud ne, je na čase ji pořídit. Existuje k ní obrovské množství knížek a některé z nich jsou i přímo určeny na cesty. Jde o kapesní verzi, takže nezabere moc místa. Děti se tak něco dozví, a ještě se zabaví. Na tužce se dá nastavit hlasitost, takže nebude rušit všechny okolo.  

3. Teď možná mnoho rodičů vyděsíme, ale můžete zkusit i tablet s písničkami pro děti nebo pohádkami. Nic nezabaví dítě více než pohádka. Ano, není to ideální řešení. Ale pokud jej zapnete jako rozptýlení třeba když bude nejhůř, budete za něj rádi. Nahrajte do tabletu oblíbené písničky dětí nebo pohádky jako Prasátko Peppa, Máša Medvěd, Makovou panenku, Vílu Amálka a Pat a Mat.  

4. Vyprávějte si pohádku s pokračováním. Každý vždycky řekne kus příběhu a další naváže a rozvede dále. Můžete se tak dostat do říše plné příšer a monster.  

5. Dobře funguje, pokud dětem lépe přiblížíte vzdálenost, kterou je třeba ujet. Můžete si připravit jízdenky a každou hodinu je rozdat. Nebo někam na viditelné místo zavěste třeba papírového hada a každou půlhodinu odeberte jeden kousek. Tedy pokud jedete 4 hodiny za rodinou, udělejte hada z 8 koleček. Tím dítě získá lepší představu, kdy už bude na místě. 

6. Samolepkové časopisy nebo rovnou samolepkové knihy jsou také fajn. Sice budou menší účastníci zájezdu asi potřebovat trochu pomoci s odlepením jednotlivých samolepek, ale to je malá oběť za to, že dítě nebude křičet, že už chce ven. 

2442-3_md4062-12(1)8309-5_vytvarna-hra-se-samolepkami-kazdy-z-nas-je-jiny28751_854-ozdob-si-zviratko-sada-s-barevnymi-paskami 

 

7. Drobné svačinky a občerstvení je dalším rozptýlením. Nevytahujte je však hned, a ne vše najednou. Připravte si různé chutě a čas od        času děti překvapte. To samé platí o pití. 

Veškerou zábavu a rozptýlení volte dle věku dítěte. Je jasné, že batole bude bavit třeba chrastítko, mazlení s oblíbenou hračkou či povídáni s maminkou, starší děti potěší magnetická tabule a tablet. Ale pokud vaše dítě rádo kreslí, klidně zabalte omalovánky.

27620-3_md4092-802x2184-4_md1032