Naše nové logo od llustrátorky Anety Žabkové

Již je to pár měsíců co máme nové logo. Našeho nového maskota, trošku trhle vypadajícího Mráčka nám namalovala paní ilustrátorka Aneta Žabková. Pokud kupujete dětem časopis Puntík, budete její tvorbu jistě znát. Každý měsíc tvoří pro tento časopis příběhy lišáka a myšky s názvem MYLIŠÁCI. Baví mě jak jejich příběhy tak vtipné ilustrace. Moc se mi líbily a po delším rozmyšleni jsem paní Anetu oslavila. Zadání bylo jednoduché potřebuji Mráček :). Mráček měla paní Aneta hned hotový a hned ve více variantách. Nakonec jsem vybrala ten, který vidíte na stránkách eshopu, Facebooku i Instagramu. Posuďte sami jak se vám líbí naše nové logo...

 
Něco o Anetě Žabkové a její práci. 
Ilustrátorka i režisérka. 
 
Po gymnáziu s výtvarným zaměřením nastoupila v roce 2005 na Katedru animované tvorby na pražské FAMU. Během studia na FAMU vytvořila několik animovaných filmů: Dobré jitro, pane upíre (2007), Nic nového pod slunce (2007), Chybička se vloudí(2008) a magisterský film In vino veritas (2012). Její filmy byly promítány na tuzemských i světových filmových festivalech, kde získaly řadu ocenění. V roce 2011 dostala studentskou Cenu Josefa Hlávky. Aneta také spolupracovala s Českou televizí na cyklech Evropské a České pexeso a na znělkách pro pořad Aréna národů pro TV Prima.
V současné době ilustruje převážně knihy pro děti (Albatros, Portál, Pikola) a také přispívá do dětských časopisů formou komiksu: Puntík, Tečka, Sluníčko a Mateřídouška. Připravuje s manželem Michalem krátký animovaný film.
 
Mráček vyraznější bubliny0037934048_Vyber_si_sveho_mazlicka_titulmysaklisak