PODLAHOVÉ PUZZLE PRO MALÉ I VELKÉ

Rozvíjení dětské logiky, zručnosti, motoriky a představivosti, i té prostorové, se provádí nejlépe v podobě hry. Můžete zkusit vymyslet vlastní techniky a vyrobit osobité pomůcky. Jenže ne vždy přijde nápad nebo není dostatek času. Právě od toho tu jsou již hotové výrobky. Ty jsou vyráběny tak, aby co nejlépe povzbudily zájem dětí. K takovým řadíme i puzzle.

sdhdhdf

Kdy začít se skládáním

Puzzle mají děti všeobecně rádi. Někteří začínají skládat ve dvou letech, jiní až později. To však nic nevypovídá o inteligenci nebo rozvoji dítěte. Zkrátka, tak jako jsou dospělí jedinečný, tak i děti jsou každé jiné. Je však pravdou, že ve školkovém věku tito drobečci prahnou po tom, aby se někam posouvali. Puzzle je tedy ideální volbou.

Jedná se tady o skládání obrázku. Dětem roste před očima a to je prostě baví. To, že si u toho potrénují jemnou motoriku, nažhaví kolečka v mozečku a potrénují logiku, je věc druhá. Musí je to bavit. A navíc je to skvělý způsob, jak trávit s dětmi čas. Odpočinete si od věčného hraní na princezny nebo superhrdiny. Puzzle se doporučuje zakoupit od 3 let. Ale vůbec se nebojte je koupit i dříve.

Puzzle vybírejte podle věku

Na výběr je nespočet motivů, tvarů a velikostí. Pro nejmenší děti jsou ve formě velkých dílků a menším počtu puzzlíků, pro ty větší se pak puzzlíky zmenšují a počet zvětšuje. A pokud chcete něco odlišného, můžete sáhnout právě po podlahových puzzlích. Ty jsou mnohem větší, ale pořád pasující do dětských ruček a přináší nové možnosti a rozměry. Skládáte jednoduše na zemi. Postavený obrázek pak můžete společně pojmenovat, použít jako podložku ke hraní nebo vymyslet jinou hru. Možností je spousty.

Podlahová puzzle

Podlahová puzzle mají rovněž mnoho tvarů, motivů a velikostí. U nás jsou k dispozici vyobrazení oblíbených pohádek jako je Červená Karkulka, Alenka v říši divů nebo Tři prasátka. Můžete vybírat puzzle s vyobrazením dopravních prostředků, zvířátek, přírody nebo klidně i ročních období. Pro předškoláky a všechny děti, které to zajímá jsou na našem eshopu i puzzle ve tvaru písmen a čísel. Ideální k prvnímu procvičování a učení. Děti to pak využijí i v prvních třídách, kdy můžete pomocí puzzlí trénovat abecedu. A v nabídce nesmí chybět ani všemi oblíbení dinosauři.

dsshdfjbfer

Maminky často svým dětem kupují i jiné podoby. Oblíbené jsou právě desky s vyndavacími písmenky abecedy, která jsou zároveň i magnetická. Můžete je tedy mít jak na dřevěné podložce, tak i na lednici nebo třeba topení. Jsou tak neustále na očích a v dosahu. Vyhrají si s nimi i mladší děti, protože jsou odlišené barvou. Díky tomu si barvičky potrénují a snáze určí, kam jednotlivé písmenko patří. Dále si můžou děti potrénovat i angličtinu, protože každé písmeno má na svém místě na tabulce nápovědu v podobě obrázku a napsaného slova, ale právě v angličtině.

27629-6_cc86ae3b278cccceb71aa95fa4ab82fa

Věříme, že i vašim dětem se bude líbit originální design značky MiDeer, která je skutečně krásně dětská a přitom propracovaná. Které puzzle si vyberete vy? A vybíráte s dětmi nebo sami podle sebe?