UŽIJTE SI PODZIM PLNÝMI DOUŠKY

Podzim je v plném proudu. V podstatě je na svém vrcholu. Vše je krásně barevné. Některé listy se ještě silou vůle drží na větvích, ale mnohé z nich se již ladně jako baletka pohybují ve větru po chodnících a mezích. Podzim je symbolem odpočinku, klidu, zpomalení. Je to čas, kdy se příroda ukládá ke spánku, a i lidé se více zdržují doma. Jenže venku je tak krásně. Zkuste využít ty poslední teplé sluneční paprsky, bezvětrné dny a procházky venku si užít plnými doušky.  

 

Co podniknout venku na podzim? 

Je toho spousty. Je to třeba ideální čas na to, založit si herbář. Sesbírejte všelijaké listy stromů, keřů a květin. Je toho všude dost a nasušte si je. Pak stačí vylisovat a nalepit do desek. S listím je vůbec zábava. Už jste z nich zkoušeli vyrobit růže nebo na papíře vymyslet nové módní šaty pro princeznu?   

 

Můžete si venku i zahrát třeba na indiány a hledat poklad. Stačí na to použít barvy na tělo a vytvořit si tak indiánský vzhled nebo si můžete ruce i tváře potetovat. Tady záleží na vaší kreativitě a schopnostech. Určitě se nebraňte nápadům dětí. Ty většinou umí tyto dvě věci zkombinovat a výsledek stojí za to. Co se týká oblečení, určitě si ponechte bundy. Můžete si však kolem těla, nohy nebo rukou omotat šátky a hned budete vypadat jak z divočiny. Co se týká pokladu, nejlepší je něco zakopat a nechat to děti na základě mapky či úkolů vyhledat. Zkuste vykopat drahokam nebo truhlu s dobrotami. 

Venku se také dají velmi dobře pozorovat hvězdy. O těch si můžete vykládat a doma pak přidat ještě kompletní informace o vesmíru. Pomůže vám naše puzzle. Děti milují hru se světly. Využijte toho. Brzy se stmívá, a tak nemusíte čekat do hluboké noci, abyste mohli vyrazit s čelovkami na výpravu po zahradě nebo okolo bloku. Zahrajte si na světlušky, zkoumejte noční život zvířat a věcí kolem sebe. Můžete si zahrát na detektivy a sledovat dění kolem sebe v pravidelný čas a na stejném místě. Co se děje? Zapisujte a povídejte si o zvycích, rituálech a stereotypu. Samozřejmě nelze zapomenout na klasiku, a to je pouštění draků. Pokud bude krásný den, příjemně foukat, ne moc hodně ani moc málo, je ten nejlepší čas zajít na nebližší kopec či pole a nechat draka vystoupat vzhůru. Je to skvělá zábava! 

Jak se zabavit doma? 

Někdy to však venku vypadá všelijak, že by ani psa nevyhnal. V takovém případě nezbývá nic jiného než zůstat doma. Neznamená to hned, že musíte vytáhnout všechny esa z rukávu. Jen nechte dítě, ať se samo zabaví. A až ve chvíli, kdy mu dojdou nápady, překlene se fáze zlobení, bude se nudit už tři dny a vy už budete ohryzávat nábytek, abyste nekřičeli, pak bude ten správný čas vytáhnout nějakou hru nebo zábavu 

  • Můžete spolu malovat. A ne na malé papíry. Nakupte velké čtvrtky a namíchejte barvy. Nechte propuknout na plno fantazii. Klidně malujte prstem nebo si vyrobte štětec z mycí houby a všeho co je po ruce. Můžete si namalovat pozadí, kulisu na divadelní hru, kterou spolu pak nacvičíte a ukážete večer tatínkovi. Využijte vodovky, tempery nebo pokud se bojíte pomalování okolí, jsou jasnou volbou smývatelné fixy 
  • I doma se můžete převtělit do superhrdiny nebo muže zákona. S našimi detektivními puzzlemi je to velmi snadné. Stačí vzít lupu a pustit se do hledání předmětů. Najdete je? 
  • Děti se rády předvádí. Takže je nechte dělat to, co je baví a u čeho je můžete ocenit. Věnujte jim kouzelnickou sadu a nechte si po několikahodinovém tréninku předvést kouzla, která vás ohromí. Nezapomeňte chválit a dlouze tleskat. Podpoříte tím jejich sebevědomí. 

Podzim se dá užít různě. Pobyt venku je velmi zdraví prospěšný, navíc děti i vás příjemně unaví. Můžete si tak vytvořit krásné vzpomínky na to, jak jste po sobě házeli spadané listí nebo se účastnili lampionového průvodu. Ale i doma je dobře. Tam jste v teple a pohodlí. Jen občas mohou ty pomyslné čtyři stěny na nás padat. Proto je dobré se nějak zabavit. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení