Karetní hra Méchanlou

Kód: DJ09732
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Djeco
210 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Červená Karkulka – Jednoduchá strategická karetní hra

Detailní informace

Detailní popis produktu

Věk: od 4 do 7 let
Hráči: 2 až 4 hráče
Balení obsahuje: 50 hracích karet (24 velkých „příběhových“ karet, 10 velkých „vlčích“ karet, 8 malých kartiček „lovec v lese“, 8 malých kartiček „vlk v lese“) 
Cíl hry: Cílem hry je nasbírat co nejrychleji všech šest po sobě jdoucích karet vyprávějících příběh Červené Karkulky.

Postup hry: 
Před tím, než začnete hrát, promíchejte všech 16 malých lesních karet (8 „vlčích“ a 8 „lovců“), náhodně vyberte 8 těchto karet, které rozmístěte lícem dolů do kruhu, doprostřed stolu mezi hráče. Zbylých 8 malých karet umístěte v balíčku lícem dolů doprostřed tohoto kruhu. (Během hry se budou z tohoto balíčku odebírat náhradní karty, kterými se nahradí již použité karty.)
Všechny velké hrací karty dobře promíchejte (24 „příběhových“ a 10 velkých „vlčích“), a rozdejte každému hráči tři. Ostatní promíchané karty umístěte v balíčku lícem dolů tak, aby z nich hráči mohli během hry brát. Hru začíná nejmladší hráč.

Pravidla hry: 
Hráči mají při hře tři možnosti, jak se rozhodnou jednat:
1. Hráč si po rozdání karet karty prohlédne. Pokud má v ruce nějakou z „příběhových“ karet (číslované karty s příběhem Červené Karkulky), vyloží si jednu před sebe na stůl lícem nahoru. Použít může karty od čísla jedna do čísla pět, a nemusí je vykládat v pořadí, jak jdou za sebou. Může například první vyložit kartu s číslem tři, pokud jí zrovna má. (Karta s číslem šest se však musí dát na stůl jako poslední, až když už má hráč vyložené všechny ostatní karty se všemi čísly 1 – 5.). Místo karty, kterou hráč vyloží před sebe, si vezme z balíčku jednu, tak aby měl každý hráč v ruce vždy tři karty.
2. Pokud má hráč v ruce takové karty, z nichž nemůže žádnou vyložit na stůl (například dva vlky a jednu šestku apod.), vrátí jednu libovolnou kartu dospod balíčku, a vezme si místo ní jinou. Hraje další hráč.
3. Třetí možností jak hrát je, zkusit „ukrást“ kartu jinému hráči pomocí velké „vlčí“ karty. Pokud má některý z hráčů na stole vyloženou kartu, která se nám hodí (kartu, která nám chybí), můžeme o ní svést s dotyčným hráčem souboj. Na kartu, kterou chceme „ukrást“ dáme velkou „vlčí“ kartu (pokud jí máme). Ohrožený hráč si pak vytáhne z kruhu malých „lesních“ karet jednu libovolnou kartu. Pokud je na „lesní“ kartě vlk, hráč kartu prohrál, a musí jí odevzdat svému soupeři, který si kartu vyloží před sebe, mezi své vlastní vyložené karty. Pokud je na kartě lovec, hráč svou kartu ochránil, a může si jí ponechat. Soupeř vrátí „vlčí“ kartu dospod balíčku. „Lesní“ karta se také vrátí dospod balíčku, a nahradí se novou, tak aby kruh „lesních“ karet byl opět kompletní.
Další pravidla:
• Hráči si lížou karty z balíčku vždy, když nějakou kartu vyloží, nebo ztratí, tak aby vždy měl každý hráč v ruce tři karty.
• Pokaždé, když je „lesní“ karta otočena, musí být dána dospod balíčku, a nahrazena novou „lesní“ kartou tak, aby byl kruh vždy kompletní.
• Hráč, který má před sebou vyložené všechny karty od čísla 1 do čísla 5, může zkusit pomocí vlka vyhrát poslední kartu s číslem 6 na některém hráči tak, že si vytáhne od někoho libovolnou kartu. Pokud tato karta není karta s číslem 6, vrátí hráči obě karty dospod balíčku, a líznou si místo toho každý novou kartu. Pokud se hráč trefí, a vytáhne si „šestku“, vyloží ji na stůl ke svým ostatním kartám, a vyhrává hru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Hračky této firmy Vám učarují svou nápaditostí a designem. Djeco spolupracuje s předními francouzskými výtvarníky a na design a balení samotné hračky se klade stejný důraz, jako na jeho funkčnost a kvalitu.
Francouzská firma Djeco byla založena v roce 1954 a od té doby zásobuje svět těmi nejkrásnějšími kreativními a edukativními hračkami.

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.