Karetní hra Recto verso

Neohodnoceno
Novinka
4541 thickbox default

V této hře jsou obě strany karet užitečné, na každý z nich je nějaké jiné zvíře!

210 Kč
Skladem (2 ks)

Věk: od 6 do 99 let
Hráči: 2 až 4 
Balení obsahuje: 36 oboustranných hracích karet

Cíl hry: Hráč, který získá jako první 3 body vyhrává.
Příprava hry: Zamíchejte a rozdejte karty, pokud hrají 2-3 hráči – dejte každému 6 karet, pokud hrají 4 hráči – dejte každému 5 karet. Zbylé karty rozložte na stůl tak, aby byla každá karta dobře vidět. Hráči drží své karty v ruce, nesmí se dívat na jejich zadní strany.

Postup hry: Začíná nejmladší hráč a hra pak pokračuje po směru hodinových ručiček. Ve svém tahu provede hráč následující tři věci: 
Vyloží jednu kartu z ruky k ostatním na stole, provede akci podle symbolu na kartě, kterou právě vyložil a nakonec si vezme do ruky jinou kartu z nabídky na stole.
POZOR !! - dbejte na to, aby hráč, který vykládá a bere karty neviděl jejich zadní stranu. Hráči se nesmí během hry nikdy koukat na zadní stranu karet, které drží (ostatní hráči však zadní stranu jejich karet normálně vidí) Toto je důležitý aspekt herního mechanismu. 
Symboly akcí ( které hráč provede po vyložení karty s tímto symbolem):
Symbol přeškrtnutého červeného kolečka – další hráč je přeskočen, vynechá kolo.
Symbol šipek - mění se směr hry.
Symbol šipky s kruhovým pohybem okolo karet – před tím než si hráč vezme novou kartu do ruky, otočí 3 karty na stole na druhou stranu
Symbol šipky s kruhovým pohybem okolo karty - před tím než si hráč vezme ze stolu kartu, otočí jednu kartu na druhou stranu – a to buď ve své ruce nebo v ruce některého ze soupeřů. 
Symbol červené karty - Místo karty ze stolu si hráč vezme kartu od jiného hráče. Do ruky si jí zařadí libovolnou stranou k sobě. Hráč kterému byla karta vzata, si poté vezme kartu ze stolu (tak jak leží, neobrací jí )

Symbol zelená lupa - lupa nespouští žádnou akci, ale pokud má hráč na ruce pouze karty s lupou, kolo končí a získává vítězný bod. 
Symbol rozpůlených hvězdiček - tyto symboly nespouštějí žádnou akci. Pokud však má na konci kola některý hráč 2 karty se stejným zvířetem a zároveň každou s jednou polovinou hvězdy – získává bod navíc. 
Pozor – pokud hrají jen 2 hráči mění se trochu význam některých symbolů: 
Symbol přeškrtnutého červeného kolečka - druhý hráč není přeskočen jako normálně , ale v následujícím tahu nesmí zahrát karty s tímto symbolem červené karty a symbol šipky s kruhovým pohybem okolo karty.
Symbol šipek - pokud zahraje kartu s tímto symbolem hraje hráč ihned podruhé. 
Konec kola: Pokud má na konci svého tahu hráč na ruce (lícem k sobě) všechny karty jednoho zvířete , ukáže je, kolo ihned končí a získává 1 vítězný bod. Pokud má navíc obě poloviny hvězdy, dostává ještě 1 bod navíc. 

Karty se zamíchají , znovu rozdají a začíná nové kolo. 

Hra končí pokud někdo dosáhne 3 bodů. Pro delší hru hrajte na vyšší počet vítězných bodů.

Kód Kód: DJ09733
Jméno značky: Djeco
Kategorie: KARETNÍ HRY

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Hračky této firmy Vám učarují svou nápaditostí a designem. Djeco spolupracuje s předními francouzskými výtvarníky a na design a balení samotné hračky se klade stejný důraz, jako na jeho funkčnost a kvalitu.
Francouzská firma Djeco byla založena v roce 1954 a od té doby zásobuje svět těmi nejkrásnějšími kreativními a edukativními hračkami.